Warszawa, Poland
Self-development / Knowing the self

Time Commitment

XX Medium

Required skills

X Low

Project visibility

Public

Project goal & impact

Nauczenie się, jak mówić NIE jako kobieta

End date:

March 30, 2020

Idea description

Czy zdarzyło Ci się, że idziesz do łóżka z kimś nowo poznanym i nagle on mówi, że nie używa prezerwatyw, ale „będzie uważał”? Albo że ktoś usilnie namawia Cię na drinka na imprezie czy na randce, podczas gdy TY nie masz ochoty na alkohol? A może miałaś sytuację, w której ktoś namawiał Cię na spotkanie u siebie w domu, a Ty czułaś, że to trochę za wcześniej nawet jeśli macie „tylko oglądać film”?

Takie sytuacje zdarzają się bardzo często, a wzorce, w jakich zostałyśmy wychowane powodują, że niejednokrotnie trudno jest nam odmówić, gdy ktoś jest miły i w dodatku się nam podoba. Jeżeli czujesz, że te słowa brzmią znajomo, przyjdź na nasze warsztaty. Pokażemy Ci jak odmawiać nie atakując rozmówcy, i co mówić, gdy ktoś zaczyna Cię do czegoś przekonywać. Przećwiczymy z Tobą wiele sytuacji, które zdarzyły się nam i naszym znajomym na imprezach, na randkach i w sytuacjach intymnych. Poznasz wyrażenia, które pomogą Ci stawiać granice i nauczysz się wypowiadać je z mocą i pewnością siebie.

Chcesz nauczyć się odmawiać bez poczucia winy lub wrażenia, że się komuś tłumaczysz?

Nie chcesz obawiać się sytuacji na które nie jesteś jeszcze gotowa?

Chcesz, by Twoi rozmówcy usłyszeli co masz do powiedzenia i respektowali Twoje

zdanie?

Przyjdź do nas!

------------------------------------------------------------------

Autorką warsztatów jest Patrycja Wonatowska:

Seksuolożka, edukatorka seksualna. Posiada uprawnienia konsultantki w punkcie testowania HIV. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP (pedagogika – edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej. Terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania. Studentka psychologii. Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu edukacji seksualnej i seksuologii, np. „SAR: Sexual Attitude Reassessment and Restructuring” prowadzonego przez SexCoachU dr Patti Britton i dr Roberta Dunlapa. Członki Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS.

Swoją pracę poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Jako edukatorka seksualna zajmuje się poradnictwem w zakresie seksualności w różnych fazach życia: dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności.

„W pracy nadrzędną wartością jest dla mnie otwartość oraz pozytywne podejście do seksualności. W bezpieczny i niezagrażający sposób wspieram rozwój osobisty.”